שלום  אורח |  התחבר

עגלת הקניות שלי   (0) פריטים - 0.00 ₪


התפתחות העתקות אור בדפוס דיגיטלי

התפתחות העתקות אור בדפוס דיגיטלי
בעשרים השנים האחרונות חלה התפתחות עצומה בתחום ההדפסות בכלל ובתחום של העתקות אור, או העתקות שמש, בפרט, בזכות ההתקדמות הטכנולוגית האדירה שעבר העולם. עדיין ניתן להעתיק תוכניות בנייה בעזרת הטכניקה הקלאסית של העתקת אור באמצעים מתקדמים, אך כיום זה כבר לא חובה וניתן בהחלט להדפיס תוכניות בנייה באמצעים טכנולוגיים "רגילים" של הדפסה מתקדמת בבית דפוס דיגיטלי.

מה מיוחד בתוכניות בנייה

בשל המורכבות הגדולה שלהן וריבוי הפרטים שצריכים להופיע בתוכניות הבנייה, הן מודפסות על גליונות נייר גדולים במיוחד, הנייר חייב להיות מספיק חזק כדי שיוכל להתקפל ולהיפתח שוב ושוב, וההעתק חייב להיות מדויק וזהה למקור.

עד לפני כעשרים שנה בוצעה העתקת תוכניות בנייה בטכניקה עתיקה של העתקת אור: העתקת התכונית על נייר פרגמנט שקוף והצמדתו לנייר בעל תכונות כימיות מיוחדות הגורמות לנייר "להיעלם" באור השמש. כאשר הניירות נחשפים לשמש הנייר הכימי נשרף, כביכול, ומשאיר את הסימון של התוכנית המקורית על נייר הפרגמנט.

העתקות אור דיגיטליות

הטכניקה הקלאסית של העתקת תוכניות בנייה על ידי אור עדיין נמצאת בשימוש, אך כמובן שכבר מזמן לא חושפים את הניירות המיוחדים לשמש עצמה, וההדפסה מתבצעת על ידי מכונה מיוחדת באור אולטרה-סגול. ביצוע העתקות אור לתוכניות בנייה בטכניקה זו הוא תהליך מורכב ומתמשך, למרות השימוש במכונות, וכאמור, דורש מכונה מיוחדת שלא נמצא בכל בית דפוס.

בית דפוס דיגיטלי מתקדם, כמו מכון העתקות PRINT2GO, אינו מחזיק בהכרח מכונה להדפסות אור, והאמת היא שלא כל בית דפוס יכול לתת את השירות של העתקת תוכניות בנייה. ב- PRINT2GO אנו מחזיקים מכונות דיגיטליות מיוחדות להעתקת תוכניות בנייה, המתאפיינות בגודלן וביכולת שלהם להפיק את גליונות הנייר הגדולים הדרושים. באמצעות מכונות הפלוטר (תווין) ניתן לבצע הדפסות בפורמט רחב בדיוק מרבי ובמהירות, גם כאשר מדובר בהדפסות ענק או גדלים לא סטנדרטיים.

פלוטר

מכונות ההדפסה הדיגיטליות לתוכניות בנייה נקראות פלוטר, והן נכנסו לשימוש לפני כעשרים שנה, כאמור. בעשרים השנים האלה עברו הפלוטרים התפתחות גדולה, כמובן. הפלוטרים הראשונים שתרגמו את הקבצים לווקטורים יכלו ליצור שרטוט בלבד, בצבעים מוגבלים, ולשלב בשרטוט אותיות ומילוי שטחים קטנים, במידה וזה נדרש על פי התוכנית. צביעת שטחים נרחבים בוצעה לאחר ההדפסה על ידי האדריכלים או עוזריהם ועל שילוב תמונות בתוכנית לא היה מה לדבר. הדפסת תוכנית בנייה פשוטה הייתה לוקחת לפחות 10 דקות, והדפסת תוכניות מורכבות הייתה יכולה להגיע ל- 20 דקות וחצי שעה, ובמקרים של תוכניות מרובות פרטים במיוחד התהליך היה יכול לקחת גם שעה.

העטים במכונות הפלוטר הראשונות דרשו התעסקות מתמדת וטיפול שוטף גם כשהמכונה לא עבדה, ולא אחת נסתמו או נתקעו במהלך העבודה. במקרה כזה היה צורך לחזור על כל התהליך מחדש, גם אם זה קרה חמש דקות לפני סיום ההדפסה.

פלוטר אלקטרוסטטי

במשך קרוב לחמש שנים עבדו עם הפלוטרים המסורבלים הללו, אז נכנסו לשימוש הפלוטרים האלקטרוסטטיים, שקיצרו את זמן הדפסת התוכנית לחמש דקות או פחות, גם במקרים של תוכניות מורכבות ומרובות פרטים, וכל הנושא של העתקות אור קיבל תפנית. עכשיו היה ניתן להפיק כמות גדולה של תוכניות תוך זמן קצר, והמכונות החדשות ביצעו גם צביעת שטחים נרחבים והדפיסו תמונות משולבות בתוכנית, בהתאם לצורך.

שני החסרונות המרכזיים של הפלוטר האלקטרוסטטי היו רמת הזיהום הסביבתי שלו ועלות החומרים הגבוהה, מה שהביא לפיתוח פלוטר הזרקת דיו על ידי חברת
HP.

פלוטר הזרקת דיו

פלוטר הזרקת הדיו הוא הפלוטר המתקדם ביותר, והוא הנמצא עד היום בשימוש של כל בית דפוס דיגיטלי או מכון העתקות הנותנים שירותים של הדפסת תוכניות בנייה. פלוטר הזרקת הדיו מאפשר הדפסות מהירות, כמובן, שימוש נרחב בצבעים, כולל צביעת שטחים נרחבים ושילוב תמונות, הוא נחשב ידידותי לסביבה ועלות התפעול שלו נמוכה. שכלולים נוספים שהוכנסו בפלוטר הזרקת הדיו ושיפרו את פעולתו הם הגדלת מיכלי הדיו, הגדלת מספר גלילי הניר במכונה ועוד.

אם אתם זקוקים לשירותי הדפסה או העתקה של תוכניות בנייה, אתם מוזמנים ליצור קשר עם מכון העתקות PRINT2GO, המציע את השירות הטוב ביותר בתחום.