שלום  אורח |  התחבר

עגלת הקניות שלי   (0) פריטים - 0.00 ₪


טיפים לקראת חזרה לבית הספר

ערכת חזרה לבית הספרהחופש הגדול תכף מסתיים והחזרה לבית הספר ממש מעבר לפינה. אחרי חודשיים של בילויים, יקיצה מאוחרת, חופשות, בריכה, ים, חברים, לונה פארק, מופעים שונים ושיגעון כללי, זה הזמן להרגיל בהדרגה את הילדים לשוב ולישון בשעות סבירות ולהתעורר מוקדם כמו בימי הלימודים, ולחזור איתם על מיומנויות לימודיות. הצוות המנוסה של בית הדפוס הדיגיטלי המתקדםPrint2go  נותן את הטיפים הטובים ביותר לקראת החזרה לבית הספר.

ביחד

באופן כללי ניתן לומר כי מומלץ לערוך את ההכנות יחד עם הילד. פעילות משותפת יכולה להעלות את המוטיבציה של הילד לחזור ללימודים: סידור החדר מחדש כך שיתאים ללימודים, קניות משותפות של ציוד לבית הספר וכו`. אבל מה עוד?

רשימות

על מנת לא לבזבז יותר מדי זמן וכסף, מומלץ להכין מראש רשימה מסודרת יחד עם הילד, הכוללת את הציוד הדרוש. לכל בית ספר ולכל ילד יש ערכת חזרה לבית הספר וכדאי להתחיל בבדיקת הרשימה. דאגו לבחור ציוד איכותי שישמש את הילד לאורך זמן כדי שלא תמצאו עצמכם מחליפים את המלאי כמה פעמים בחודש. בנוסף , כלי כתיבה ארגונומיים מאוד חשובים בתחילת הדרך לתרגול ושיפור אחיזה נכונה.

אווירת לימודים

עוד לפני שהחופש נגמר זה הזמן לסדר את החדר, כדי שתתקבל אווירה של לימודים בסביבה נוחה ונעימה. אפשר לאחסן משחקים שכבר אין בהם שימוש, לסדר את שולחן הכתיבה וכו’. ככל שהחדר יהיה מסודר יותר כך תחושת המעבר משגרה של חופש למסגרת לימודית תהיה קלה יותר. כדאי להתחיל ולהתארגן לרכישת ספרים כחודש לפני החזרה לביה"ס וחשוב שתהיה לילדים ערכת חזרה לבית הספר איכותית. חשוב לסייע לילדים בגילאים הנמוכים לסדר את הקלמר על מנת שכלי הכתיבה יהיו נגישים ונוחים לשימוש.

יומן תלמיד

יומן תלמיד לשנת הלימודים ממלא חלק חשוב מאוד בלימודי הילד, בעיקר בגיל הרך. היומן מקנה לילד כלים על מנת להכניס סדר ללימודים ולחיים, מקל על מלאכת ארגון הלימודים וחלוקת מטלות. יומנים בעיצובים מיוחדים ניתן למצוא ב- PRINT2GO וכן יומנים יומיים או דו-יומיים, שבועיים, יומנים מעוצבים לילדים ונוער ועוד.

עטיפת הספרים והמחברות

לאחר שהספרים נרכשו, כדאי לתכנן עם הילד יום יצירה כדי לקשט ולהדביק מדבקות למחברות וספרים, אפשר להוסיף סרטים, ניירות עטיפה, נצנצים, מדבקות מעוצבות עם שם הילד או בעיצובים שונים וכו’, שיוסיפו לחוויה ולהתרגשות לקראת תחילת שנת הלימודים, בעיקר בכיתות הנמוכות. כמו כן ניתן להזמין מחברות בעיצוב אישי בבית דפוס עם שם הילד ועם דמויות מצוירות אהובות של הילד.


מערכת שעות

מערכת שעות מפורטת תעזור לילד בהבנת סדר היום שלו, למרות שברוב בתי הספר היא אינה מוחלטת לפני תחילת השנה. ניתן לרכוש או להדפיס מהאינטרנט לוח מערכת שעות. מלאו את לוח מערכת השעות בשיעורים הצפויים בכל יום בצורה מסודרת ותלו אותה במקום בולט בחדר. אפשר גם להוסיף למערכת השעות פעילויות קבועות או חוגים של הילד לאחר שעות בית הספר הרגילות.

בחירת הילקוט וסידורו

חשוב לבחור את הילקוט הנכון לצורכי הילד לפי משקלו וגובהו, ולא רק לפי אופנה ומיתוג. מומלץ שהילקוט לא יהיה נמוך מתחת לקו המותניים ולא יעלה על גובה השכמות. חשוב לשים לב לאופן חלוקת התאים בילקוט ולוודא כי התאים מאפשרים חלוקת עומס ופיזור נכון של משקל הספרים והמחברות בתיק.

רצוי לסדר את הילקוט ביחד עם הילד על מנת להפנות את תשומת ליבו לכל התאים שבילקוט ומה כדאי לשים בכל תא.

איפה קונים הכל?

את כל הציוד המשלים לקראת חזרה לבית הספר ניתן להשיג בבית הדפוס PRINT2GO, במגוון עיצובים איכותיים ובמחירים ללא תחרות. הכי נוח, הכי זמין, הכי מקצועי.