שלום  אורח |  התחבר

עגלת הקניות שלי   (0) פריטים - 0.00 ₪


מילון מונחים בתחום העתקות אור

הכנו עבורכם מילון מונחים מתחום העתקות אור על מנת שתוכלו ותדעו להתנהל מול מכון העתקות. אנו מקווים כי תפיקו את המירב מהמילון. במידה ונתקלתם במושג שאינו מופיע במילון המונחים שלנו, נשמח אם תצרו עמנו קשר, או שלחו לנו מייל כדי שנוכל להוסיפו לתוך הרשימה.

העתקות אור

בעבר העתקת אור או העתקת שמש הייתה הטכנולוגיה בה השתמשו לצרכי ההדפסה, בה הקרינו בהלוגן אולטרה סגול חזק כדי להמחיש את האור החזק בו השתמשו בתהליך. מאז, שיטת ההדפסה השתנתה מאוד, אבל רבים עדיין נוהגים לכנות להדפסה מסוג זה העתקת אור, למרות שהטכנולוגיה השתנת.

הפקות דיגיטליות

הפקה דיגיטלית או דפוס דיגיטלי הינה שיטת הדפסה ישירה בה הקובץ מודפס ישירות מהמחשב על גבי פס הייצור של מכונת הדפסה. מכאן, תהליך הדפסה דיגיטלית מהיר ויעיל. הדפסה דיגיטלית לרוב מתבצעת באמצעות מדפסת לייזר או מדפסת הזרקת דיו תוך שימוש בפורמט רחב.

פלוטר

פלוטר (תווין) הוא מכונת הדפסה שמיועדת לדפוס בפורמט רחב. שרטוטים ותוכניות בניה מודפסים במכונת פלוטר. הם בעלי יכולת שרטוט קווים מורכבים והדפסות מורכבות. אדריכלים, מהנדסים, הנדסאים ועוד זקוקים לעיתים תכופות לשימוש במכונות פלוטרים. וזה לא מפתיעה, מכיוון שהם נדרשים להפיק תכנונים ושרטוטים מורכבים במיוחד.

הדפסה בפורמט רחב

הדפסה בפורמט רחב מתבצעת על ידי מכונות הדפסה שנקראות פלוטרים, המסוגלים להדפיס על גבי חומרי גלם שונים בגדלים ענקיים. הדפסה רחבה נהוג לעשות על גבי פוסטרים שיכולים להגיע לממדים גדולים מאוד המתאימים לתקנות המשתרעות מהרצפה ועד לתקרה. ניתן להדפיס באנרים, מדבקות ענק, תוכניות בניה ועוד.

תוכנית אדריכלית

תוכנית היא תשריט המתאר את המבנה על ידי הצגת שטח בצורה תלת ממדית. קיימות מספר תוכניות המשמשות בראש ובראשונה לתכנון ומהוות שפה משותפת לכל האנשים המעורבים בתהליכי הבניה והתכנון. למשל, מהנדסים, הנדסאים, אדריכלים, קבלנים ועוד. קיימים מספר סוגים של תוכניות כאשר ההבדל הוא בסוג הפרטים שהן מציגות: תוכנית אדריכלית, תוכנית בניה, תוכנית הריסה, תוכנית תקרה , תוכנית קונסטרוקציה ועוד.

היתרי בניה

היתר בניה הינו אישור שניתן על ידי הועדה המקומית לתכנון ובנייה לבצע עבודת בניה, הריסה או שינוי בשימושים במקרקעין. ההיתר כולל מסמך עיקרי עם תיאור מילולי של הבקשה שאושרה הכולל את שם האדריכל או המהנדס, מגיש הבקשה, שמות בעלי הזכויות בנכס, במידה ואושרו הקלות אז המסמך יכיל את המידע ועוד, ותשריט "גרמושקה".

סריקת תוכניות

סריקה של תוכניות לקבצי מחשב שונים המאפשרת שימוש עתידי נוח בהן והדפסת העתקים לפי הצורך.

הגשה מקוונת

הגשת תוכנית לפי נוהל מבא"ת (מבנה אחיד לתוכנית) באמצעות מערכת אונליין. הגשת תוכניות מקוונת מהווה מהפכה עבור כל מי שעוסק בתחום: מהנדסים, אדריכלים, הנדסאים, תכננים, שרטטים, קבלנים ועוד. המערכת מבצעת בדיקות אוטומטית ומקצרת את זמני התהליכים בצורה משמעותית. כמו כן היא מקלה מאוד על עבודת הועדות המקומיות והמחוזיות.

שירותי כריכה

ישנם מספר סוגי כריכה לספרים וחוברות. כריכה על ידי ספירלה במספר צבעים (קיימות ספירלות מפלסטיק וממתכת), כריכה על ידי הידוק וסרט גב בצבעים שונים, כריכה בחום, כריכה קשה וכן כריכה בסיכות.

קבצי רסטר

את התוכניות ניתן לסרוק לקבצי רסטר. קבצי רסטר מאופיינים ברזולוציה גבוהה מאוד שמורכבים מכמות פיקסלים גדולה. ככלל, ככל שכמות הפיקסלים גדולה יותר בתמונה, כך הפרטים בה יהיו מפורטים יותר. החיסרון של קובץ "רסטר" הינו שהקבצים שמתקבלים גדולים מאוד.

צילום מסמכים

צילום מסמכים כפעילות יומיומית של החברה, צילום מסמכים עבור לקוחות פרטיים (אישור נוטריוני, מסמכים לבתי משפט למוסדות וארגונים, או צילום מסמכים לצורך אחסון מידע בארכיונים מקצועיים.

המרת קבצים

מרת קבצים לפורמט PDF ולפורמטים אחרים ופתיחת קבצי PLT.

קאפות

קאפה הינו חומר קשיח מוקצף עליו מדביקים פוסטרים, תמונות ותוכניות. ניתן לייצר מקאפה שלטי הכוונה לאירועים, תמונות אישיות מאירועים, מעמדים פרסומיים, תמונות נוף, עבודות גמר, מבצעי קידום מכירות ועוד. עובי מקובל של קאפה הינו 5 מ"מ או 10 מ"מ. ניתן למסגר קאפה לקבלת מראה מרשים יותר. ניתן להשתמש בגימור למינציה (מבריק או מט) על מנת להימנע משריטות או פגיעות בהדפסה.

הדפסה על קנבס

קנבס הינו בד ארוג בעל חוזק רב ומשמש ליצירת באנרים, תמונות ועוד. ניתן להדפיס בגדלים שונים כולל גודל ענק.

למינציה

ציפוי פלסטי אותו מדביקים על הנייר. הדבקת הציפוי נעשית בשיטות שונות ובאמצעות מכונות שונות בהתאם לסוג למינציה וגודלה. ניתן לצפות בלמינציה כרטיסי ביקור, פליירים, עטיפות ספרים, פוסטרים, חוברות ועוד. היא מגיעה בעוביים שונים.

קפסולציה

קפסולציה נגזרת מהמילה קפסולה, סגירת הנייר משני צידיו. קפסולציה היא ציפוי פלסטי משני הצדדים. כאשר מכניסים מסמך לתוך הקפסולה, עוטפים אותו בשכבה. את הציפוי ניתן לעשות בגדלים שונים לשימושים שונים.