שלום  אורח |  התחבר

עגלת הקניות שלי   (0) פריטים - 0.00 ₪


מדריך הזמנות לחתונה

מדריך טיפים הזמנות לחתונה: איך להפיק נכון?מדריך הזמנות לחתונה


הזמנות לחתונה
 הן הדבר הראשון אותו יראו המוזמנים שלכם טרם האירוע. למרות הנטיה לחשוב כי הזמנות לחתונה הן דבר בר חלוף, הרי הן נושאות את זהותם של החתן והכלה ומשקפות את אופי האירוע שהולך להתקיים בעתיד הקרוב. מדריך הזמנות לחתונה זה נועד להעביר מידע מלא בכל הקשור להזמנות לחתונה ולהכין את הזוג הצעיר בפני קבלת החלטות נבונה ושקולה. 

להזמנות חתונה תפקידים רבים ומהווים חלק חשוב מארגון החתונה, כמו גם הן בעלות השפעה על כמות המוזמנים שתגיע לחתונה שלכם. תקפידן העיקרי של הזמנות, הוא לספק את כל המידע החיוני אודות החתונה למוזמנים שלכם והוא כולל: שמות החתן והכלה, תאריך החתונה, מיקום קיום האירוע, שעת
קבלת הפנים והחופה ושמות ההורים של הזוג שעומד להתחתן. הקדמה הטכנולוגית ואפשרויות הדפסה הרבות שנפרסו בפנינו בשנים האחרונות, ייצרו תפקיד נוסף להזמנות חתונה, והיום הן משמשות כטיזר לחתונה.

לעיצובים מיוחדים של ההזמנות יש יכולת להשפיע על החלטתם של המוזמנים בשאלת ההגעה לאירוע. הזמנה מיוחדת לחתונה תגרום להגעתם של יותר מוזמנים לאירוע מאשר הזמנה "משעממת" ושגרתית.

הזמנות מעוצבות לחתונה משקפות את זהותם של החתן והכלה. כאשר מביטים בהזמנה ניתן לראות כי עיצוב ההזמנה כולל אלמנטים גרפיים המלמדים על אמונותיהם, עמדותיהם ותפישת חייהם של בני הזוג. זאת הסיבה העיקרית להיווצרות של כל כך הרבה פלגים בענף ההזמנות. היצע ההזמנות הקיים בשוק הוא עצום וניתן למצוא הזמנות התואמות באופן אינדיבידואלי לכל זוג נישא. בעלי השמחה יכולים לבטא את זהותם באמצעות הזמנות לחתונה מאוירות ולהעביר את המסר למוזמנים לגבי עמדותיהם באופן הומוריסטי. הדפסת הזמנות יוקרתיות מבטאות את סגנון החיים הרצוי או המצוי של בני הזוג. עיצוב הזמנות מיוחדות מבטא בצורה רבה את הפנימיות ואת הייחודיות של החתן והכלה.

 

תעשיית ההזמנות לחתונה

הזמנות לחתונה התפתחו יחד עם פיתוח והתקדמות של תעשיית הדפוס. ככל שהשנים עברו, תעשיית הדפוס אפשרה להפיק הזמנות מיוחדות ומתוחכמות יותר. אם בעבר המוזמנים הוזמנו על ידי הודעה פומבית לציבור בלבד, הרי היום ניתן להפיק הזמנות מיוחדות לחתונה בצורות מגוונות, בכל גודל וכמעט מכל חומר גלם. התפתחות הדפוס ותעשיית הנייר העמידו לרשות הלקוחות כלים טובים יותר להפקת הזמנות לחתונה.

מכיוון שבעבר תעשיית הדפוס לא אפשרה ייצור המוני של ההזמנות, המזמינים הסתפקו בכרזות או הודעות פשוטות שנתלו במקומות ציבוריים עם מסר ברור לעוברי אורח כי הינם מוזמנים לחתונה, תוך ציון של מספר פרטים חשובים אודות האירוע. עם התפתחות הדפוס והופעתן של מכונות מתקדמות, החל ייצור תעשייתי של הזמנות לחתונה. תעשיית הדפוס התפתחה עד מאוד והיום היא מאפשרת להפיק הזמנות מגוונות ומשונות, לכל בקשה ולכל טעם, בכמות משתנה ובמחירים זולים יחסית לעלויות של הזמנות העבר. בעבר לא היה ניתן לשלב טקסטים, איורים, תמונות, ציטוטים ואלמנטים גרפיים נוספים להזמנות. מבנה ההזמנה היה קבוע ורק פרטי החתונה ושמות של בני הזוג השתנו. היום ניתן לשלב כמעט כל דבר שתחשקו בתוך הזמנה מעוצבת: איורים, תמונות, רקעים, הטבעות, טקסטים ועוד.

מדריך הזמנות לחתונה    מדריך הזמנות לחתונה
    
שינוי משמעותי נוסף שחל בתעשיית החתונות והטביע חותם על תעשיית ההזמנות, הוא המעבר מאולם אירועים צנוע לחגיגת החתונה במרחב הפתוח. אנשים החלו לחפש מקומות קסומים יותר בחיק הטבע, ובעלי אולמות אירועים זיהו את הפוטנציאל האדיר הטמון בכך, והחלו להציע חלופה העונה למבוקשם של בני הזוג: גני אירועים עם אווירה קסומה במחירים סבירים. כמובן כדי להגיע להלימה עיצובית בין מיקום האירוע להזמנת חתונה, היה צורך להתאים את ההזמנות לאופי האירוע, וכך החלו להופיע הזמנות בסגנונות שונים ומגוונים: הזמנות קריקטוריסטיות לחתונה, הזמנות בצורות שונות, הזמנות צבעוניות וססגוניות ועוד. לא עוד הזמנות מרובות וסטנדרטיות ועם תוכן פורמלי מוקפד וידוע מראש, אלה הזמנות לחתונה מרהיבות עם טקסט הכתוב ביד חופשית. מתקופה זו ואילך הזמנות לחתונה סייעו לזוגות הצעירים לבטא את עצמם באמצעות יצירת הזמנות חתונה מקוריות וייחודיות, למשל: עיצוב הזמנות לחתונה בצורת כרטיס טיסה כמחווה לרצון לטוס לחו"ל, הזמנת חתונה בצורת דיסק עגול עם שירים אהובים של בני הזוג, או הזמנת חתונה בצורת חוברת הכוללת סיפור אהבה של בני הזוג ותמונותיהם.


סוגי הזמנות

הזמנות לחתונה מעוצבות אונליין – היום, בזכות הטכנולוגיה והנגישות הרבה לרשת האינטרנט, ניתן להשיג הזמנות חתונה מרהיבות במחירים זולים בתוך זמן קצר. ספק ההזמנות מציע תבניות עיצוב גרפיות מוכנות אשר עוצבו על ידי מעצבים גרפיים מקצועיים. בד"כ ניתן למצוא עשרות ולעיתים אף מאות תבניות עיצוב גרפיות להזמנות חתונה, כאשר כל אחד ואחת יכול למצוא תבנית גרפית המדברת לליבו. עיצובים גרפיים המוצעים אונליין עוצבו בקפידה רבה, תוך שימת דגש לפרטים הקטנים ביותר. ניתן לבחור כל סוג שתחשקו מתוך עיצובים גרפיים רבים באתר הספק: הזמנות מאוירות, הזמנות יוקרתיות, הזמנות קלאסיות ועוד. עלויות הייצור של הזמנות חתונה מעוצבות אונליין זולות בצורה משמעותית מהזמנות שעוצבו על ידי מעצבת גרפית, וזאת מכיוון שמבטלות את מערבותם של הגורמים הנוספים הנוטלים חלק בייצור ההזמנות בתהליכי ייצור רגילים.

הזמנות לחתונה בעיצוב אישי – כדי לקבל הזמנה ייחודית עם תוכן בלעדי, זוגות רבים בוחרים לפנות למעצבת גרפית שתעצב עבורם את ההזמנה בעיצוב אישי. שיטת עיצוב הזמנות זו הרחיבה בצורה משמעותית את היצע ההזמנות בשוק ואפשרה להפיק הזמנות יצירתיות וייחודיות, כגון: הזמנות לחתונה נפתחות, הזמנות לחתונה חרוטות, הזמנות שקופות לחתונה, הזמנות מנצנצות לחתונה ועוד. הזמנות מן הסוג הזה מאפשרות לבטא את שאיפותיהם של בני הזוג דרך העיצוב היצירתי ומקורי. הזמנות לחתונה בעיצוב אישי מאפשרות לראות פיזית את ההזמנות ולחוש בנייר ההזמנה. רק לאחר אישורו הסופי של הלקוח מודפסת כמות מבוקשת של ההזמנות. בני הזוג יכולים לבצע שינויים עיצוביים בזמן אמת ולראות הדמיה של ההזמנה.


סוגי נייר

ניתן להדפיס הזמנות לחתונה בעיצוב אישי על מגוון רחב של סוגי נייר. במדריך הזמנות לחתונה זה נסביר על שלושה סוגי נייר עיקריים להדפסת הזמנות חתונה:

נייר כרומו

סוג הנייר הנפוץ ביותר. נהוג להדפיס הזמנות לחתונה על נייר כרומו בעובי 300 גרם. איכות ההדפסה חדה וברורה. ניתן לקבל הזמנות חתונה בגימור מט או מבריק. נייר כרומו בעל מרקם חלק והדפסת הזמנות חתונה עם תמונה, מתאימה במיוחד על סוג נייר זה. מרקמו החלק של הנייר וגוונו הלבן מאפשרים תוצאה אופטימלית של הצבעים על הנייר. רוב מוצרי הדפוס לשימוש משרדי וביתי נעשה על נייר כרומו. עלויות ההדפסה על נייר כרומו נמוכות ביותר מבין סוגי הניירות האחרים, לכן תעשיית הדפוס עושה שימושים נרחבים בסוג נייר זה.

נייר טקסטורה/ נייר דורינה

נייר ממוחזר בעל גוון חום בהיר וטקסטורה מחוספסת. נייר טקסטורה מגיע בגוונים שונים. מרקם הנייר אינו חלק ובכך יוצר אפקט יוקרתי להזמנה המודפסת על סוג נייר זה. מתאים לסגנון מסוים של הזמנות. כדאי להיוועץ בצוות המקצועי של Print2go טרם הפקת הזמנות מנייר טקסטורה. נייר טקסטורה הוא נייר בעל מראה טבעי וגוונים מיוחדים המוסיפים להזמנה עוד מימד איכותי מעבר למידע המודפס. לעיתים נייר טקסטורה משלים את העיצוב הגרפי בטקסטורה או בגוון שלו והופך את ההזמנה למיוחדת ויוקרתית יותר.

נייר פנינה

נייר יוקרתי, בעל מרקם רך ומאוד נעים למגע. נייר המתאים בצורה יוצאת דופן להדפסת הזמנות יוקרתיות לחתונה. הזמנות חתונה מודפסות על נייר פנינה, מכונות גם הזמנות מנייר משי. נעשה שימוש רחב בנייר פנינה בתעשיית ההזמנות היוקרתיות לחתונה. הדפסת הזמנות לחתונה על נייר פנינה בעל טקסטורה מנצנצת מקנה להזמנות חתונה מראה יוקרתי ומרשים.

מדריך הזמנות לחתונה

הדפסת הזמנות חתונה

לפני שניגשים למשימת הדפסת ההזמנות, יש צורך לאתר בית דפוס מקצועי שיוכל לתת מענה לכל מבוקשכם. תוכלו לגבש דעה לגבי דפוס מסוים ממקורות מידע שונים ומגוונים. היום ניתן לקבל המלצות רבות דרך רשתות חברתיות מאנשים שכבר קיבלו שירות מבית דפוס או שמעו המלצות חמות מחברים שלהם. ניתן להגיע לבית דפוס ולהתרשם במקום מהעבודות קודמות. הגעה לבית דפוס דורשת זמן ומשאבים אחרים, לכן לא מתאים לכל אחד, במיוחד לאנשים עם לו"ז צפוף. לאחר שאיתרתם בית דפוס איכותי העונה לצורכיכם ובקשתכם, עכשיו הגיע הזמן להדפיס הזמנות לחתונה. לפני שניגשים להדפסת ההזמנות, יש לבחור בסוג הנייר עליו תרצו להדפיס את ההזמנה.


הזמנות לחתונה עם מעטפות תואמות

עדיין רוב ההזמנות לחתונה נמסרות במעטפות התואמות להן בגודל ובעיצוב, לכן טרם הדפסת הזמנות לחתונה כדאי להתאים את גודל ההזמנה למעטפה. גודל ההזמנות לחתונה הנפוץ בשוק הוא 10/22 ס"מ או 12/18 ס"מ, ורוב האולמות וגני האירועים מספקים את המעטפות לאירוע לזוג הנישא. בד"כ קיימים שני גדלים עיקריים של מעטפות האחד 11/23 ס"מ והשני 13/19 ס"מ. גודל המעטפה מכתיב את גודל ההזמנה, לכן יש להחליט על הגדלים של המעטפות לפני הדפסת ההזמנות. ניתן להפיק הן הזמנות לחתונה והן מעטפות מעוצבות בכל גודל שתחשקו והגדלים המצוינים לעיל אלו הגדלים הנפוצים.


כמות הזמנות לחתונה להדפסה

אחרי שעשיתם רשימה מסודרת של המוזמנים של 2 הצדדים יש לזכור כי לקראת החתונה עלולים להתווסף מוזמנים נוספים לחתונה שלא נלקחו בחשבון. כיוון שחלק מהמוזמנים מקבלים הזמנה זוגית או משפחתית לא תצטרכו להדפיס את מספר ההזמנות לחתונה לפי מספר המוזמנים. בדרך כלל כמות ההזמנות לחתונה תהיה כ 70% מכמות המוזמנים. רצוי לחשב מראש את מספר ההזמנות להדפסה ולדאוג גם להדפסה של ההזמנות העודפות ליתר ביטחון.


מתי לשלוח את ההזמנות למוזמנים?

מקובל לשלוח הזמנות לחתונה כחודשיים לפני מועד האירוע. חשוב לזכור כי לא כל המוזמנים מקבלים את ההזמנות באותו היום או באותו השבוע ששלחתם את ההזמנה. יש לקחת בחשבון גורמים חיצוניים העלולים להשפיע על הגעתם של ההזמנות ליעדן. כך למשל שביתה בדואר ישראל עלולה לעכב את הגעתן של ההזמנות לנמנעים למספר שבועות. שליחת הזמנות לאורחים מחו"ל עלולה להתארך אפילו לחודש ימים. תקחו בחשבון את כל הגורמים העלולים לגרום לעיכוב של קבלת ההזמנה והיערכו בהתאם לכך.

מדריך הזמנות לחתונה

אישורי הגעה לחתונה

אחרי שעבדתם ותכננתם את החתונה שלכם חודשים רבים, נפגשתם עם ספקים רבים, קיבלתם המלצות מחברים, שלחתם הזמנות לחתונה למוזמנים, אתם רוצים לדעת מי יגיע לחתונה ולהיערך בהתאם. תשאירו לעצמכם מספיק זמן להיערך לשינויים ותאספו מידע על ההגעה של המוזמנים שבועיים עד 3 שבועות לפני החתונה. קיימות מספר דרכים לאיסוף אישורי הגעה:

חברה חיצונית – ניתן לפנות לחברה חיצונית המתמחה במתן שירותים מהסוג הזה. אנשי החברה ידעו כיצד לבצע את עבודתם בצד הטוב ביותר בצורה מקצועית ויעילה. אמנם דרך זו דורשת השקעת משאבים כלכליים נוספים, אך תהיו עם ראש שקט כי המשימה תבוצע כנדרש.

חברים וקרובי משפחה – לעיתים חברים או בני משפחה מתנדבים לסייע לזוג הנישא ומתקשרים לכל המוזמנים מתוך הרשימה על מנת לאסוף מידע על הגעתם של המוזמנים לאירוע. דרך זו חסכונית ואמינה, ובנוסף תורמת להידוק הקשר בינכם.

עשה זאת בעצמך – כאשר מסיבות כלשהן אף אחת משתי השיטות הקודמות לא התממשה, התחילו לעשות זאת בעצמכם. השקיעו מזמנכם והתקשרו לכל המוזמנים שלכם על מנת לאסוף מידע על הגעתם של המוזמנים.

אם עדיין חלק מהמוזמנים לא החזירו לכם תשובה בשבוע האחרון לחתונה, התקשרו אליהם וביקשו מהם את התשובה.

>> לעיצוב הזמנות לחתונה