שלום  אורח |  התחבר

עגלת הקניות שלי   (0) פריטים - 0.00 ₪


מדריך פנקסי חשבוניות וקבלות

ניהול מערכת ספרי חשבונות

פנקסי קבלות או פנקסי חשבוניות הם מצרך חובה לכל בית עסק, בין אם מדובר בחברה בע"מ, עוסק מורשה או עוסק פטור. כל בית עסק חייב לנהל פנקסי חשבונות ופנקסי קבלות מייד עם תחילת פעילות העסק לפי דרישות מס הכנסה ומס ערך מוסף כפי שמוגדרות בהוראות ניהול פנקסי חשבונות. כל פנקסי החשבונות יש לשמור במשך שבע שנים. למידע ופרטים על ניהול פנקסים ניתן לקבל במשרד השומה.

מהי חשבונית עסקה?

על כל מכירה או מתן שירות על בעל העסק להנפיק חשבונית עסקה. בעת הדפסת פנקסים חשבוניות עסקה יש לכלול את פרטי העסק, פרטי הלקוח, תאריך הוצאת חשבונית, כמות המוצרים או השירות שניתן ללקוח, מחיר וסכום כולל של החשבונית.

מהי חשבונית מס?

חשבונית מס היא מסמך מסחרי המתעד פרטים של עסקה בין קונה ומוכר ובין נותן השירות ומקבל השירות. חשבונית מס זוהי אסמכתא ללקוח לקבלת שירות או רוכש מוצר לצורך ניכוי מס תשומות. רק עוסק מורשה רשאי להוציא חשבונית מס במקום חשבונית עסקה. חשבונית מס כוללת את מספר "מורשה" ואת המילים "עוסק מורשה", פרטי העסק, תאריך הוצאת החשבונית, מילה "מקור" ומילים "חשבונית מס". על מנת שחשבונית מס תיחשב כחשבונית שהוצאה כדין, יש להקפיד למלא את כל הפרטים הנדרשים.

מהי חשבונית זיכוי?

חשבונית זיכוי מונפקת במקרה בו הלקוח אינו יכול או מוכן להחזיר את החשבונית המס, או כאשר אין קשר עם הלקוח. מקור של חשבונית זיכוי נמסר ללקוח.

באילו נסיבות רושמים חשבונית זיכוי?

1. העסקה לא יצאה לפועל
2. חלק מהעסקה לא התממשה
3. חל טעות ברישום החשבונית
4. העסקה בוטלה

פנקסי הצעת מחיר

ניתן להנפיק הצעת מחיר ללקוח כשהוא מעוניין בקבלת שירות או רכישת מוצר. הצעת מחיר מהווה בסיס למשא ומתן עם הלקוח. כאשר שני הצדדים מגיעים להסכמה, הלקוח חותם על ההצעה מה שיוצר חוזה בו הוסכם על השירות או המוצר ותנאי קבלת שירות/ מוצר זה. כדאי מאוד לפרט עד כמה שניתן את המוצר או השירות שניתן ללקוח, תנאי תשלום, מועד ההספקה ועוד.

פנקסי תעודת משלוח

כאשר שולחים סחורה ללקוח צריך ללוות אותה בחשבונית מס או בתעודת משלוח. תעודת משלוח דומה מאוד לחשבונית והיא תכלול את פרטי העסק השולח, את פרטי מקבל הסחורה, פירוט כמויות, פירוט מוצרים או שירותים בטבלה, תאריך וחתימת הלקוח. כל מי שמוציא סחורה מבית עסק חייב להוציא תעודות משלוח, גם אם מדובר על משלוח פנימי של הסחורה ממחסן למחסן. לתעודת משלוח יש יתרון גדול בעת מסירת הסחורה ללקוח. הלקוח חותם על קבלת הסחורה ומקבל העתק מתעודת המשלוח. במידה ויהיו מחלוקת בעתיד על מה שנמסר ללקוח, יהיה ניתן להוציא את המקור לצורכי בירור.

קבלה/ פנקסי קבלות

קבלה היא אישור על קבלת תשלום. מוציאים קבלה בעת התשלום עם המזומן, שיק, העברה בנקאית, כרטיס אשראי ועוד. בד"כ מנפיקים קבלה בהוצאת החשבונית ובגין תשלום החשבונית. קבלת תקבול מלווה מייד בהנפקת קבלה ללקוח. יש לציין בקבלה כמה שיותר פרטים על התשלום. עוסק פשוט (זעיר) משתמש בפנקסי קבלות בלבד ואין צורך בהזמנת פנקסי חשבוניות. בעת קבלת תשלום, בעל עסק פטור מוציא קבלה לפקודת הלקוח בה מצויינים כל פרטי העסקה ופרטיו האישיים של נותן השירות. פנקס קבלות יכלול את כתובתו של העסק, מספר עוסק מורשה של העסק (בעסקים זעירים זה יהיה מספר תעודת הזהות של העוסק), את פרטיו האישיים של בעל העסק, אופן תשלום, תאריך וחתימה. מוטב לא להתעכב עם הוצאת הקבלה כדי לא להיקלע לבעיות עם רשויות המס מאוחר יותר. ניתן להזמין  פנקסי קבלות בבית דפוס מקוון בלי לצאת מהבית. הדפסת פנקסי קבלות בשלושה שלבים פשוטים עם כל פרטי החברה כולל הלוגו. פנקסי קבלות בעיצוב אישי לפי דרישות העסק ורשויות המס.

חשבונית מס/ קבלה

מסמך המשלב את חשבונית המס עם הקבלה. כאשר מתבצעת העסקה, ניתן להוציא חשבונית מס/ קבלה ללקוח. גם פנקסי חשבוניות ניתן להזמין בכל בית דפוס מקוון. הדפסת פנקסי חשבוניות בשלושה שלבים וקבלת פנקסי חשבוניות מוכנים ישר עד לבית.

חשבונית עוסק פטור

הגדרת המושג עוסק פטור נועדה להקל על אנשים לפעול כעצמאים תוך הגמשת חלק מהביורוקרטיה הכרוכה בכך. עוסק פטור, פטור מתשלומי מע"מ על ההכנסות ולא מחויב בהגשת דוחות למע"מ. נכון לשנת 2015 המחזור השנתי של עוסק פטור לא יעלה על 79,482 ₪. חשבונית עוסק פטור תכיל את כל הפרטים של חשבונית המס הרגילה פרט לכל המרכיבים הנוגעים לעניין המע"מ. סכום העסקה שיופיע בחשבונית עוסק פטור תהיה ללא מע"מ.

הדפסת פנקסים

הדפסת פנקסים אפשרית על מגוון ניירות באיכויות שונות. הפנקסים מודפסים בגדלים שונים ועם לוגו ופרטי החברה. הדפסת פנקסים בגודל A5, A4 או שישיה על הדף. את הפנקסים ניתן להדפיס עם 2 העתקים או עם העתק יחיד. הזמנת פנקסים אונליין ישר מהמשרד חוסכת זמן רב ללקוח, כסף וכאבי ראש מיותרים. הזמנת פנקסי קבלות וחשבוניות אונליין בעיצוב אישי עם כל פרטי החברה העדכניים, ללא צורך בעיצוב גרפיקאי נוסף. שירות עיצוב פנקסים אונליין חינם. הדפסת פנקסי חשבוניות וקבלות בחנות האינטרנטית של פרינט2גו בזול. הדפסת פנקסי חשבוניות וקבלות חוקיות ללא מאמץ רב ותוך חיסכון במשאבים רבים.כל 
פנקסי החשבוניות וקבלות ניתן להפיק דרך המערכת המתקדמת שלנו באתר. ב- 3 צעדים פשוטים תוכלו להפיק פנקסים לעסק שלכם. הזמנת פנקסי חשבוניות וקבלות דרך האתר מאפשרת לחזק את המיתוג של העסק שלכם. רכישת פנקסים בחנויות לציוד משרדי מגבילה אתכם בפנקסים עם מידע בסיסי ללא לוגו החברה שלכם ופרטים חיוניים אחרים.

מזמינים פנקסים פעם אחת, ונהנים מהזמנה מהירה בפעם הבאה! לאחר הזמנה ראשונה תוכלו לשמור את הנתונים שלכם במערכת, וכשבעתיד תרצו לבצע הזמנה חוזרת, כל שעליכם לעשות, זה לציין את הכמות המבוקשת של הפנקסים להדפסה, וההזמנה שלכם בדרך אליכם!

דפוס Print2go נותן לך פתרונות דפוס לבית ולעסק באיכות ובמחיר הכי זול בארץ ב-3 צעדים פשוטים. אם העסק שלך זקוק לפנקסים, חשבוניות, קבלות, כרטיסי ביקור, פנקס חשבוניות, פנקס קבלות, ועוד מגוון רחב של דפוס בעיצוב אישי, מותאם לעסק שלך ולפי הצרכים והתקציב שלך, דפוס Print2go היא הבחירה הנכונה עבורך!